Nový začátek - 10. závěrečná část

16. března 2013 v 19:07 |  Nový začátek
Název: Nový začátek
Autorka: dashenecka89


Docházela jsem k němu blíže a blíže a bylo mi všelijak. Snažila jsem se veškerou nervozitu upozadit, ale prostě to nešlo. Než jsem se zmohla na slovo, začal hovor Miro: ,,Moja matka mi hovorila, že si ma včera hľadala u nás doma a že si mi chcela niečo povedať. Tak rozprávaj, počúvam.,, Stále se neusmál, stále ten kamenný výraz, který mě děsil.

,,Ano, chtěla jsem ti něco důležitého říci, a to že jsi člověk, bez kterého se už neobejdu. Přijímám tvou nabídku. Toužím s tebou prožít vše, co nás potká, to dobré i to zlé. Toužím být po tvém boku napořád. Toužím být důvodem pro tvůj úsměv. Udělal si toho pro mě víc, než všichni ostatní dohromady. Díky tobě jsem schopná se jim opět otevřít a dokážu se s nimi v mezích možností normálně bavit beze strachu, že by se mohlo něco stát, že by mi mohli ublížit. Díky tomu mám vše, co jsem vždy chtěla a po čem jsem vždy toužila: Tebe a kupu nových přátel, s kterými se nikdy necítím sama. Děkuji, že jsi se stal mým kouzelníkem života, že si mě probudil ze spánku, z letargie, v které jsem několik let vegetovala, jelikož to nebyl skutečný život, to byla jen kulisa bez herců, prázdné divadlo bez života. Dal si mi pocítit štěstí, lásku, city, které spaly hlubokým spánkem v mém nitru, city, které jsem ještě dosud nepocítila.,,

Miro na mě celou dobu překvapeně koukal a nemohl uvěřit tomu, co slyší. Dojalo ho to až do hloubi srdce a konečně se usmál a rozsvítil se jako stromeček na Vánoce. Byl štěstím bez sebe. Objal mě a jeho polibek trval tak dlouho, dokud mu nedošel dech.

Sevřel mě pevně v objetí a skoro v slzách mi šeptá do ucha: ,,Julinka, toto som naozaj nečakal. Prekvapila si ma. Naozaj neviem, čo povedať. Konečne som skutočne šťastný. Ďakujem Ti za toto naozaj nádherné prekvapenie a ospravedlňujem sa za ten včerajšok, nechcel som Ti ublížiť. Netušil som, že to pôjde tak rýchlo ...,,

Štěstí z něho doslova stříkalo proudem. Tak šťastného a spokojeného jsem ho ještě nezažila. Dojal mě svou radostí a tím, jak kolem mě poskakoval jako neposedná opička, která hledá schovaný banán ve větvích. Nemohla jsem ho vůbec zklidnit, vůbec se nekontroloval a neustále vykřikoval: ,, Ďakujem celému svetu za toľko šťastia, našiel som poklad.,, Neboť láska je nejcennějším a nejdražším pokladem světa.

Přitiskla jsem ho pevně k sobě a snažila se ho uklidnit, jelikož jsem mu obratem musela slíbit, že mu nikam neodejdu. A kam bych taky šla? Bez něj už vůbec nikam, bez něj by mě přece neměl kdo chránit a on by se bál, že by se mi mohlo něco stát … To je tak divný pocit, když máš o druhého strach, jestli je v pořádku, jestli se mu něco nestalo a jestli najde cestu zpět. Potom mi zase on musel slíbit, že se kvůli klepům o nás už nepopere, moc mu to pochuti pravda nebylo, ale jak sám řekl: ,,Dobre, čo by som pre teba neurobil.,,

Sedli jsme si na schod před školou a Miro mi položil svou hlavu do klína, a mezitím, co jsem mu hladila tu jeho nádhernou blonďatou lví hřívu, vyprávěl mi příběhy, které zažil, které slyšel, které znal. Úplně jsme ztratili pojem o čase. Za chvíli se začaly trousit první skupinky školáků, takže jsme se nedobrovolně zvedli a kráčeli ruku v ruce do třídy, kde nás už očekávaly nejhorší hodiny týdne, ale nám to v tu chvíli bylo úplně jedno.

Nám úplně stačilo, že máme blízko jeden druhého a vůbec nám nevadilo, že se nám polovina spolužáků směje a druhá polovina si vymýšlí nové pohádky o tom, jak to mezi námi je. My jsme si užívali nalezeného štěstí a jeden druhého. Nic nám nechybělo a oba jsme si přáli, aby to bylo jako v pohádkách, kde vše má šťastný konec.

Dosud nevěřím, že se mi tohle všechno podařilo za pár měsíců v jeho blízkosti, život mám úplně vzhůru nohama, po několika letech jsem skutečně šťastná a spokojená, jelikož jsem našla kousek z puzzle, který mi chyběl … Konečně mám vedle sebe člověka, kterému mohu věřit, kterému se mohu se vším svěřit, který mi neskutečně pomáhá v mém vnitřním boji se strachem a minulostí. Díky němu má tento boj konečně smysl.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama