Deníky Ashley Leanors´ - 2. část

1. března 2013 v 18:02 |  Deníky Ashley Leanors´
Název: Deníky Ashley Leanors´ - 2. část
Autorka: Mia Mai


19.8.2013 - pondělí 2:55

Ještě asi půl hodiny jsme nevěřícně zírali na ten "objekt", dokud se v něm něco - nebo někdo? - nepohlo.
"ÁÁÁÁ" zapištěla jsem, zvedla se a utíkala se schovat za nejbližšího z kluků, což byl Seby. Ale stejně mi zvědavost nedala a musela jsem aspoň přes jeho rameno nakukovat, co se děje. Podle výrazů nás všech jsme čekali možná zeleného mužíčka nebo nějakou strašnou obludu, ale určitě ne tohle!
Z "lodě" nebo jak to nazvat, se vyplazil ten nejkrásnější člověk - no počkat! Vždyť on vlastně není člověk! Tak jak mu budeme říkat? Mimozemšťan? Vesmírné stvoření? - no prostě to stvoření bylo nejkrásnější v celém vesmíru! Dlouhé vlnité blonďaté vlasy, nádherný obličej s velkýma hnědýma očima, vypracované svaly, které byly vidět zpod špinavého a roztrhaného bílého svetříku... Prostě úžasný! Všichni jsme na TO zírali s otevřenou pusou.
"ykjoha!" zvedlo hlavu k nám a promluvilo. Na tváři mu pohrával jemný úsměv, jeho vlasy mu větřík foukal do tváře a on pomalu přistupoval k nám. Byl nádherný! Ale přesto jak přátelsky se choval, nerozuměla jsem jeho řeči a to mě děsilo. Jeho krása byla neskutečná, ale o to víc mi připadal nebezpečný. Stejně rychle jako se on snažil přibližovat k nám, jsme se my od něj snažili vzdalovat. A přitom jsme na něj stále upírali zrak. Co kdyby se uměl pohybovat nadpozemskou rychlostí?! Co když nás chce zabít?!
"etjoben es, áj Máv mížílbuen!" pronesl s úsměvem na tváři a rukama nad hlavou. I když jsme vůbec netušili co právě řekl, chtě-nechtě jsme se museli zastavit. Protože jsme byli nalepení až na zeď našeho domu... Drkotala jsem zuby, protože přesto, že byl srpen, noc byla chladná. A to, že mám na spaní jenom tílko a šortky tomu celkem dost pomohlo. No vlastně nevím, jestli to bylo víc zimou nebo strachem... Nechápala jsem, jak můžu mít z někoho tak krásného takový strach! Může to být jen tím, že právě přiletěl odněkud z vesmíru! Nebo ne? Co je na něm špatně?! Kromě řeči? Asi nic.. Teda pokud nás nechce zabít... Což nevíme, protože mu nerozumíme! A i kdyby jsme rozuměli. Proč bychom mu měli věřit?! Jsem z něj hrozně zmatená! V tom moje úvahy přerušil jeho další pokus se s námi domluvit.
"ujunemj es Orim. Míven edk mesj, ilhom yb etsj im tcomop?" snažil se mluvit pomalu, ale stejně mi to moc nepomohlo.. Poohlédla jsem se po klucích, jestli na tom nejsou líp.. Ale jediný JJ vypadal, jako by právě rozluštil největší záhadu na světě.. No vlastně můžeme říct i ve vesmíru :D..
"s míč šejubeřtop tcomop? Isj ýněnarz?" promluvil JJ a všichni jsme na něj překvapeně otočili hlavu s pusou dokořán.
"mílsym ež en... Ela mesj ýnevanu a mám dalh..." teď jsme byli ještě překvapenější, protože to vypadá, že JJ na to vážně kápl!
"Co to-?" chtěla jsem se zeptat, ale JJ mi skočil do řeči.
"Mluví pozpátku! Převrať si každé slovo a budeš mu rozumět!" usmál se nad tím, že byl jediný, komu to došlo!
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lilie Lilie | 1. března 2013 v 23:13 | Reagovat

Vesmírný Miro? A naučí ho česky?  ... :D :) pěkné

2 Esti Esti | 2. března 2013 v 12:15 | Reagovat

To bude jako celou povídku mluvit pozpátku nebo se pak naučí česky? Jinak fajn povídka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama