Amor magor - 6. část

11. března 2013 v 19:45 |  Amor magor

Název: Amor magor
Autorka: Babebaby

Silvie zaparkovala svůj kufr vedle obrovské manželské postele, otočila se k terase a hlasitě vydechla. Přímo pod terasou byla průzračně čistá voda, která přímo vybízela k tomu, aby si do ní šel člověk zaplavat. Venku svítilo slunce a kousek od nich byla nějáká menší hora.
,,Ale.. Miro, to muselo stát spoustu peněz.." vydechla a usmála se.
,,Silvinka, mňa nezaujima kolko to stálo, pre mňa je doležité, že sa ti tu páči. Keď sa ti tu páčí, páčí sa tu aj mne a cítím sa šťastný" usmál se a pomalu k ní kráčel. Objal jí a společně pak sledovali malé vlnky, které se z širého moře plavily až na břeh.
,,Je to úžasné, máme nějáké sousedy?" zeptala se a vyšla na terasu, aby se podívala na apartmány vedle nich. Všechny stály na vodě a v případě, že chtěl člověk na pevninu a nechtěl se namočit, musel na lodičku.
,,Nie" odpověděl trochu naštvaně Miro.
,,Jakto? Chceš mi snad namluvit, že lidi nevědí o tak nádherném místě?" usmála se zase a podívala se kolem. Tohle místo dokázalo člověka nabíjet energii sotva se na něj díval.
,,Nie, len som.. myslel, že by sa ti viac páčilo, keby sme tu boli sami.. dvaja.." pokrčil rameny a tvářil se nevinně. Silvie si to v tu chvíli vůbec nespojovala s jeho žárlivostí, která se u něj dříve projevovala.
,,Škoda,,.. nezajdeme večer do baru na pláži?" zeptala se nadšeně.
,,Nemala by si alkohol" zamračil se Miro a svlékl si černé tričko, čímž odhalil svou vypracovanou postavu. Odhodil ho na postel a vyndal si ze skříně černé tilko.
,,Nechci pít, chci jen.. poznat nějaké nové lidi" rozhodila rukama a zase se usmála.
,,Silvinka.. myslel som, že dnes ostaneme sami" zavrčel Miro trochu naštvaně. Představa, že by se měl o Silviinu přítomnost ještě s někým dělit, ho značně znepokojovala.
,,Mirooo.." zaprosila smutným pohledem.
,,Nie, dnes ostaneme tu.." přitvrdil s vážným výrazem.
,,Jdu si zaplavat.." povzdychla si Silvie a šla se převléct do plavek.
,,Dobre, idem tiež" obrátil Miro a zase si sundal své černé tilko. Silvie byla o něco rychlejší, takže už dávno byla ve vodě. Miro pro jistotu zkontroloval mobil a až pak se vydal na terasu, ze které si plánoval skočit do vody. Těsně před tím, než vyšel z apartmánu, mu ale zazvonil iPhone. Neochotně k němu došel a zmáčkl zelené tlačítko na displeji.
,,Hm?"
,,MŮŽEŠ MI KURVA ŘÍCT, KDE JSOU TY SLIBOVANÉ PENÍZE?" zaječel do telefonu Tom.
,,To ti pokojne poviem, nedostaneš nič a nebudeme o tom diskutovať.."
,,Slíbil si mi, že když pustím Silvii k vodě tak.."
,,A pustil si ? Nie! Skoro si ju zabil, ty kretén! Zober posledné kúsky svojej dostojnosti a choď robiť, ty peniaze odomňa nedostaneš,.. maj sa!" ukončil hovor a položil mobil na konferenční stoleček. Zlostně se nadechl a doufal, že to Silvie neslyšela.
,,Miro! Pojď už! Voda je skvělá" křičela na něj.
,,Už idem Silvinka.."

Byl večer, všude tma a venku úžasné ticho, které rušilo jen tiché šumění moře. Silvie ležela na posteli a poslouchala Mira, který jí vyprávěl své představy o jejich společné budoucnosti. Byla celkem unavená a jeho hlas pro ní byl jako balzám na uši.
,,Chcel by som, aby si spoznala moju mamu, celkom často som jej o tebe rozprával.. Oco z teba bol nadšený, keď s námi bol v tej reštauračke pred 2 mesiacami.. chcel by som nám nechať postaviť vilu napríklad v Australii alebo niekde.. čo?"
,,To není špatný nápad.." usmála se se zavřenýma očima.
,,Ak sa nám narodí chalan, bude to gitarista a ak dievča, bude to modelka.."
,,Moc plánuješ" usoudila a převalila se na bok.
,,Nechaj ma.. som šťastný" usmál se a přitulil se k Silvii. ,,Aj vďaka tebe" zašeptal.

Miro vstal o něco dřív než Silvie. Dal si sprchu, zapl laptop a posadil se na sedačku naproti postele. Na stůl si položil nakrájené banány s mandarinkama a občas si pár kousků hodil do pusy. Neodpustil si napsat status. Chvíli nervozně přejížděl po klávesnici svého notebooku a přemýšlel, co by tak mohl napsat. Nakonec se rozhodl přidat včerejší společnou fotku se Silvii. Chvíli přemýšlel nad popisem a pak jednoduše připsal:
' Po niekolko tyždnoch opäť spolu :)) '
Bez váhání pak Silvii na fotce označil, vypl facebook a zaklapl laptop. Potichu přešel k posteli a pohladil Silvii po tváři.
,,Zlatko.." promluvil tiše. ,,Silvinka.. " zašeptal, políbil jí na tvář a pošimral svými blonďatými vlasy.
,,Kolik je?"
,,11 preč.." povzdychl si.
,,Tak brzo?" podívala se na něj unaveně.
,,Chceš ešte spinkať?" zeptal se trochu zklamaně.
,,Teď už asi stejně neusnu" povzdychla si a posadila se.
První ráno jí to vcelku nevadilo, ale když to tak bylo i celý zbývající týden, časem ji to vcelku začalo vadit. Byla zvyklá na to, že když spolu bydleli, pozdě do noci pracoval a spal pak třeba do odpoledne. Celou dobu skoro nikde krom apartmánu, moře a jedné noční procházce po pláži, nebyli. Moc se jí nezamlouvalo ani to, že na sociální sítě přidával jejich společné fotky a pokaždé jí označil. Ač si to nechtěla přiznat, poslední den byl pro ní nejpříjemnější. Procházela se po pokoji ve svých oblíbených šortkách a bílém tilku, které obtahovalo její štíhlou postavu. Došla na terasu a protáhla se. Moc se těšila domů i když věděla, že hned druhý den ráno musí k doktorovi na kontrolu. Z přemýšlení jí vyrušil hlas Mira.
,,Možeme ísť?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama