Amor magor - 4. část

3. března 2013 v 23:05 |  Amor magor
Název: Amor magor
Autorka: Babebaby


Byla šílená zima. Miro zaparkoval své auto kousek od Silviina bytu. Zhasl světla a rozhlídl se. Chvíli za ním dorazila i Silva. Svého miláčka zaparkovala kousek od něj, vystoupila, zamkla a šla ke vchodu. Měla na sobě černou mikinu, bílou vestičku s kapucí kterou zdobil kožíšek, rifle a vysoké kozačky. Připadala mu neodolatelná. Vlastně nechápal čím to je, že o ní přišel. Byl slavný, holky po něm šílely, měl spoustu peněz, mohl jí koupit co chtěla. Tak co jí sakra vadilo ?!

Silvie seděla na pohodlném gauči v obýváku svých rodičů. Nikdy neměli potřebu si půjčovat peníze, protože jim nechyběly. Její otec byl soudce, její matka manažerka ČEZu. Kromě Silvie měli ještě staršího syna Filipa, ten vystudoval po vzoru otce právo a pracoval jako státní zástupce. Ten právě teď seděl vedle Silvie a čekal až se rodiče vrátí z kuchyně, kam odešli pro nějáké jednohubky a šampaňské, které už Silvii lezlo krkem a tak raději zůstala u minerálky.
,,A co vlastně oslavujeme?" zeptal se Filip a strčil si do pusy jednu tyčinku ze skleničky, která byla na stole.
,,Ty to vlastně nevíš.." usmála se Silvie.
,,Naši si chtějí nahradit ten silvestr a taky .. jsem těhotná" oznámila trochu nesměle.
Filipovi se rozzářily oči a rty se mu rozjely do úsměvu.
,,Vážně?"
,,Ano.." přikývla s úsměvem. Měla už plán jak se Mira zbavit a tím pádem jí nestálo v cestě nic, co by jí mohlo počechrat úsměv.
,,Takže.. já budu strejda!" poznamenal Flip, Silvie přikývla a nakonec se společně objali. Strávili takhle s rodičema alespoň 2 hodiny, pak Silvii zazvonil telefon. Byl to Tom, který jí volal, že čeká před domem. V rychlosti se rozloučila s rodičema i bratrem, oblékla si kabát a běžela za Tomem.

Po dálnici se hnalo stříbrné SUV, které řídil Tom. Silvie seděla na místě spolujezdce a popisovala Tomovi včerejší příhodu.
Ten jí ale moc neposlouchal, protože pravidelně ve zpětných zrcátkách sledoval sporťák, který ho pronásledoval už delší dobu. Přilepil se na něj od doby, co ze svého bytu odjížděl pro Silvii k jejím rodičům.
,,Musel mě sledovat,.. nebo já nevím.. prostě se mi najednou objevil za zády a začal kecat ty blbosti co mají člověku zatlačit na city.. chtěla jsem se zeptat táty na to, co se s tím dá udělat, protože mě to jeho stíhání začíná vcelku štvát, ale bylo mi to před bráchou blbé.."
,,Hmm.." zabručel Tom a sešlápl plynový pedál až na podlahu. Nemohl jet míň než 200km/h a tím Silvii pořádně vylekal.
,,Co blbneš?"
,,Vysvětlím ti to potom." odsekl a podíval se na tachometr. Věděl, že je to riskantní, protože tabule všude ukazovaly náledí, ale na to teď nedbal. Potřeboval se zbavit toho modrého sporťáku za sebou. Netrvalo to dlouho a SUV dostalo smyk. Silvie začala ječet strachem. Jejich auto narazilo do svodidel a od těch se odrazilo do projíždějícího osobáku. Nastalo hromové ticho, do kterého občas bylo slyšet pískání pneumatik ostatních aut když brzdili. Silvie se málem praštila o palubní desku, ale naštěstí včas vyletěl airbag. Chvíli nic nevnímala. Skoro jakoby se zastavil čas. Po chvíli cítila chlad z pravé strany. Někdo otevřel dveře.
,,Jste v pořádku?" ozval se mužský hlas.

,,,Máte štěstí, nic vám není" usoudil mladý doktor, ale ještě stále si prohlížel snímky z RTG a CT.
,,Ale přesto bych si vás tady rád nechal na pozorování.."
,,To ne" zavrtěla Silvie hlavou a začala se zvedat. Bundu si přehodila přes levé předloktí a měla se k odchodu.
,,No počkejte!" zakřičel na ní doktor a zvedl se od stolu, aby jí došel.
,,Přijede pro vás aspoň někdo? Neměla by ste zůstávat sama a pokud vím, váš přítel u nás zůstává na pozorování"
,,Ja sa o ňu postarám" promluvil jí za zádama Miro. Chvíli přemýšlela, jestli ho teď bude proklínat ještě víc nebo jestli mu za tohle poděkuje.
,,Vy jste rodina?" podivil se doktor.
,,Nie, som jej snúbenec" pousmál se Miro a chytil Silvii kolem pasu.
,,Aha, no.." zarazil se chlápek v bílém plášti. Podle všeho to vypadalo tak, že brunetka, kterou před chvílí ošetřoval, chodí s řidičem toho auta, který zavinil nehodu. Pak mu ale došlo, že mu to může být jedno. Navíc, Silvie nic nenamítala a nebránila se.
,,Dobře, tak.. nezapomeňte, naschledanou" kývl k nim doktor nakonec a zmizel do ambulance.
,,Pracky pryč!" upozornila blonďáka Silvie a odtáhla se od něj.
,,Zaujimave, keď tu bol, nevadilo ti to, možno by si naozaj mala ostať na pozorovanie" podíval se jí chladně do očí.
,,Co tady děláš?"
,,Všetko viem, volali mi tvoji rodičovia"
,,Nevolali, ví, že už spolu nechodíme" odsekla a vydala se po dlouhé nemocniční chodbě k východu.
,,Možno, ale vedia, že Tom ostal v nemocnici a chceli, aby som zistil či si v poriadku.." vysvětloval cestou na parkoviště.
,,Proč to děláš?!" zastavila se.
,,Lebo mi na tebe záleží.. na tebe aj na.."
,,Ach bože! Přestaň to laskavě vytahovat.."
,,Dobre, dnes spíš u mňa a zajtra ťa odveziem domov, keď budeš chcieť"
,,Ale já chci už dneska.. nechci u tebe spát, je mi jasný o co ti jde" podívala se na něj zhrzeně.
,,To máš smolu, starám sa o teba, čiže mňa budeš počúvať"
,,Nenávidím tě" odsekla nakonec a nastoupila do jeho auta. Miro se pro sebe musel usmát. Vypadalo to, že věci šlapou konečně podle jeho plánu...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama