Která je ta pravá - 1. část

26. února 2013 v 21:56 |  Která je ta pravá ?

Název: Která je ta pravá ?
Autorka: B&N


Bylo teprve 9 večer a ke všemu pátek. Praha byla plná mladých lidí, kteří vyráželi ven za zábavou. Možná, že kdyby Mira nepozval dnes jeho kamarád Pavel k sobě do svého nového bytu, vyrazil by taky někam do baru. Celkem se k němu těšil. Pavel pozval pár kamarádů, včetně jedné holky, která se mu už dlouho líbila. Pořád o ní mluvil, což Mira občas trochu štvalo. Nemohl se k ní vyjádřit, protože jí neznal, takže většinou jen kýval hlavou a usmíval se. Věděl o ní jen to, že se jmenuje Monika, Pavel jí poznal na nějaké akci modelingové agentůry, ve které působí jeho sestra a že ve volném čase ráda fotí. Pavel chtěl znát Mirův názor na ni. Zaparkoval před jedním z nově postavených paneláčků a podíval se do druhého patra. Právě tam měl totiž okna Pavlův nový byt. Peníze pro něj nikdy nebyly problém, jelikož byli jeho oba rodiče právníci, takže Miro předpokládal, že ani na zařízení svého bytu Pavel moc nešetřil. Došel ke vchodovým dveřím, vyťukal na terminálu číslo Pavlova bytu, které zjístil ze seznamu hned vedle terminálu, vešel do domu a vyběhl do druhého patra. Pavel už na něj čekal ve dveřích.
,,HURÁÁÁ.. že ti to trvalo" zasmál se.
,,Prepáč, hladal som to.."
,,Pohoda, před chvílí přišla.. jsem fakt zvědavej co na ní řekneš.." usmál se Pavel. Miro vešel do bytu, vyzul si boty a pomalu kráčel za Petrem do obýváku. Většinu z těch lidí, co tam seděli už znal. Vlastně neznal jen Moniku.
,,Ahoj" pozdravil všechny naráz.
,,Čau.. zase jako poslední?" zasmála se blondýnka v křesle.
,,Klasika" usmál se Miro a podíval se na Moniku. Stála kousek od krbu, se skleničkou vína v ruce a působila na něj zvláštním dojmem. Její dlouhé tmavé vlasy jí mohly sahat po lopatky. Měla výrazné oči, které na Mira upnula.
,,Miro" natáhl k ní ruku.
,,Monika" usmála se a jeho ruku přijela.
,,Teší ma.." přikývl a usmál se.
,,Dáš si víno Miro?" zeptal se Pavel a už se natahoval pro flašku vína, aby jí mohl nalít do připraveného pohárku.
,,Nie.. som tu autom" zavrtěl hlavou.
,,Tak aspoň vodu?"
,,Dobre.." přikývl.

Miro se usadil a začaly 2 hodiny nepřetržité diskuze o všem možném. Zapojili se snad všichni, jen Monika toho moc nenamluvila. Spíše se usmívala a působila nevinným dojmem. Když se blížila 12. hodina v noci, většina lidí uznala za vhodné jít. Pavel je šel vyprovodit. V tu chvíli zůstali v obýváku jen Monika s Mirem. Hnědovláska došla k oknu a dívala se na osvětlenou Prahu.
,,Kde býváš?" prolomil ticho blonďák.
,,Na Smíchově.." odpověděla Monika a věnovala mu pohled. Popošel k ní a usmál se.
,,Robíš modeling?"
,,Jak to víš?" usmála se a otočila na něj.
,,Pavel mi povedal všetko.." zasmál se Miro a zároveň zapřemýšlel nad tím, že teď svého kamaráda asi dost zhodil.
,,Vážně?" zarazila se.
,,Hej.. vieš.. keby si chcela hodiť domov.. kludne.." vetřel se. Musel dát Pavlovi za pravdu. V Monice něco bylo. Cítil z ní neuvěřitelné kouzlo a moc si nedokázal vysvětlit, proč ho přitahuje holka, kterou skoro vůbec nezná.
,,Vážně? To by bylo moc fajn.." usmála se a došla ke stolu pro svůj mobil.
,,Psala jsem bráchovi.. ale.. asi už spí" povzdychla si.
,,Veď v poriadku.." usmál se Miro.
,,Takže cooo?" ozval se odedveří Pavel.
,,Pomalu půjdu.." odpověděla Monika a oblíkla si svetr.
,,Ja tiež.." přikývl Miro a pomalu odcházel na chodbu.
,,Fakt? Už? Oba? Myslel sem, že tu třeba zůstanete na noc.. co Mončo?" optal se Pavel. Miro se na něj zamračil a imitoval plácnutí se do čela. Tohle se mu zdálo až moc vlezlé.
,,Ne, fakt ne.. musím domů, ráno mám focení a Miro se navíc nabídl.. že mě odveze.." přehodila mu proto, aby se přestal snažit. V podstatě věděla, že po ní Pavel jede a bylo jí to jedno. Byl bohatý a to bylo všechno. Mohla mít i 5 takových, kdyby se jí zachtělo.
,,Vážně?" zeptal se udiveně a podíval se na Mira. Ten si obul boty a věnoval Pavlovi lhostejný pohled s pokrčenými rameny. Vyndal si z kapsy klíče od svého auta a počkal, až za nimi dojde Monika, která si v obýváku oblíkala kabátek. Po chvíli doběhla a obula si své vysoké kozačky.
,,Tak moc díky za pozvání, měj se pěkně.. ahoj.." rozloučila se nakonec, ani Pavla neobjala a zmizela ve dveřích.
,,Maj sa bro.. napíšem ti.." usmál se Miro a Pavel smířeně kývl hlavou. Nelíbilo se mu, kam dnešní večer směřoval. Pomalu mu začalo docházet, že seznámit Mira s Monikou asi nebylo to nejlepší co mohl udělat...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama