Kdo vlastně jsi - 1. část

26. února 2013 v 22:04 |  Kdo vlastně jsi?
Název: Kdo vlastně jsi?
Autorka: Mandlička


Ten den mě vzbudilo velké horko a hluk z ulice, který se otevřeným oknem rozléhal po pokoji.
"Sakra!!!" vrazila jsem hlavu pod polštář, ale nedalo se dýchat, venku už teď kolem 10h dopoledne bylo minimálně ke 30-ti stupňům. Otráveně jsem vylezla z postele, na nahé tělo navlíkla lehký župánek a podívala se z okna, co že se to tam děje.
Venku bylo pár kluků, kteří tahali z auta věci a nosili je k nám do domu. Někdo se sem stěhuje, pomyslela jsem si a hlavou mi blesklo, že volný byt je hned vedle nás.
"Kačenko?!?!" z rozjímání mě vytrhl hlas mojí maminky, bydlíme spolu, je stará a nemocná a tak se o ní starám.
"Jojo, mami, už jdu!" zavolala jsem na ní do vedlejšího pokoje až se kluci dole otočili směrem k mému oknu, rychle jsem couvla, muj župánek nebyl zrovna z těch, co by moc zahaloval.
"Ty kokos, tu chcem!" zaslechla jsem a vzápětí, a kluci vypukli v hurónský smích. Pomyslela jsem si něco o blbečkách a šla se podívat, co že to moje maminka potřebuje, už špatně chodila a tak mě volala snad kvůli všemu.
"Dojdeš pro noviny, viď, holčičko? A taky vem v pekárně nějaké dobré koláčky." usmála se na mě mamka.
"Dojdu mami, to víš, že dojdu." taky jsem se na ni usmála. "Jen na sebe něco hodím."
Natáhla jsem jen tílko a kraťasy, vzala igelitku a v předsíni si uvědomila, že dole jsou ti pitomci. Aaaale co, kašlu na ně, nebudu se jich všímat... řekla jsem si, otevřela dveře na chodbu a doslova se srazila s blonďatým klukem, až jsem zavrávorala.
"Je, prepáč." zamumlal a aniž by mi věnoval jediný pořádný pohled, hrnul se dolu po schodech a něco si pobrukoval.
"No, nic se nestalo, prej prepáč." zahuhlala sem a pomyslela si o Slovákách cosi nelichotivého.
Scházela jsem zamračeně schody ale už v polovině se proti mě hrnul zase ten kluk ještě s jedním a nesli nějakou krabici. Dost neochotně jsem uhla, aby mohli projít, tentokrát mě oba sjeli pohledem.
"To je ona, však?" slyšela jsem ještě jednoho z nich a pak zas ten smích.
"Idioti!" řekla jsem docela nahlas a dala si záležet, aby to slyšeli. Ještě jsem ani nevěděla, kdo z nich bude můj soused, ani jak se jmenuje a už jsem ho z celého srdce nesnášela.......
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama