Amor magor - 2. část

28. února 2013 v 20:35 |  Amor magor

Název: Amor magor
Autorka: Babebaby


Silvii probudilo světlo, které skrz dřevěné žaluzie pronikalo do místnosti. Pomalu otevřela oči a opřela se o lopatky, aby se malinko vzpomatovala. Prudký pohyb jí způsobil bolest hlavy. Pomalu začala přicházet k sobě a stejně tak si začala uvědomovat, že neleží ve své posteli a vlastně není ani u sebe doma. Ale tenhle byt nebyl cizí.. Podívala se ke dveřím, do kterých vešel Miro v tmavých jeánách a bez trička. Jestli ho někdy krom jeho talentu za něco obdivovala, nepochybně to bylo to, že dokázal strávit hodiny ve fitku. Ale výsledek byl znát. Své vypracované tělo se neobtěžoval obléct do trička. Vztekle se mu podívala do tváře a posadila se. Ze včerejška si téměř nic, krom začátku otevíračky nepamatovala.
,,Tak krásne si vyzerala keď si búvala.." usmál se a podal jí sklenici vody. Bylo jí odporné od něj něco příjmout, ale hlava jí třeštila tak silně, že měla dojem, že se za malou chvíli rozletí na milion kousků. Sáhla po sklenici vody a vypila jí skoro do dna.
,,Jak jsem se tady dostala?" zeptala se.
,,Ty si nepamätáš?" usmál se a posadil se na postel vedle ní.
,,Bola si ako zmysle zbavená. Najprv si sa po mne plazila a prosila aby som ti odpustil a neskor si trvala na tom, aby som ťa zobral domov" odpověděl popravdě a zase nasadil svůj milý úsměv, který Silvii znervózňoval. Neměl potřebu lhát, jelikož to, co říkal, byla pravda. Stačilo jí hodit do pití pár prášků a hned se chovala úplně jinak. Pomalu jí začalo docházet, proč leží v posteli jenom ve spodním prádle.
,,Ty.. ty hajzle!" zakřičela a bouchla ho do ramene.
,,Upokoj sa Silvinka" pohladil jí. Vyskočila z postele, skočila po něm a povalila ho tak, že ležel na zádech.
,,Nenávidím tě! NENÁVIDÍM TĚ! A oběma bude líp až to konečně pochopíš!" zakřičela.
,,Oběma?" zopakoval. ,,Veď teraz nejde iba o nás dvoch" připoměl jí a jemně přejel po její odhalené kůži na zádech. Přetočil se tak, aby teď na zádech ležela Silvie. Dlouze se jí zadíval do očí, jemně se dotkl jejich rtů a když zjístil, že nevzdoruje, začal jí líbat. Po chvíli mu ale začala mlátit do ramen a do hrudi, takže pochopil, že by se mě odtáhnout.
,,Milujem ťa! Kedy to pochopíš?"

Seděla doma na gauči, měla na hlavě mokrý kapesník a bolelo jí celé tělo. Měla pocit, že poslední dobou se jí život hroutí jako domeček z karet. Prvně se zklamala v Mirovi, potom jí nechtěl dát pokoj, zjístila, že čeká dítě a teď na ní dlabe i Tom. Vůbec se o ní nezajímá! Byli přece dohodnutí, že se pro ní na tu "oslavu" zastaví. Nepamatovala si, že by se zastavil, ale ani nezavolal. Zoufale položila hlavu na opěradlo a vydechla. Tiše doufala, že tohle všechno jsou jen těhotenské nevolnosti, ale vzhledem k tomu, že byla maximálně ve 4. týdnu a ze včerejška si nic nepamatovala, silně o tom pochybovala.

,,Jsem vážně ráda, že nám to setkání vyšlo" usmála se Yvona a postupně se podívala na všechny, kteří seděli u velkého stolu v menším salónku jedné vyhlášené restaurace v Praze. Venku už pár lidí zkoušelo petardy, takže se občas ozývaly rány. Miro nahodil svůj známý pohled, kterým jasně dával najevo, že se nudí. Kousek od Yvony seděla dcera její kamarádky. Mohla měřit tak metr 70, měla delší tmavé vlasy a pronikavě světlé modré oči. Pomalu nenápadně vstala z židle a došla k Mirovi, vedle kterého zrovna bylo volno.
,,Ahoj" usmála se a posadila se vedle něj.
,,Čau" odsekl a nedůvěřivě se na ní podíval.
,,Nepamatuješ si na mě?" zeptala se trochu nechápavě.
,,Hej, pamätám,.. Dara, však?" ujistil se.
S úsměvem přikývla a rozhlídla se.
,,Celkem se nudím, nechceš se jít projít? Za chvíli je 12 .. "
Miro se znuděně podíval na společnost kolem sebe. Většinou to byli lidi ve věku 40+, což by mu nevadilo, jenže každý z nich měl svou skupinku lidí se kterýma se bavil a Miro stejně od 10 doteď sjížděl facebook na iPhonu.
,,No dobre" odsekl nakonec odměřeně a oblíkl si bundu. Čepku tentokrát nechal doma. Jeho dlouhé vlnité vlasy z něj dělaly andílka, přesto, že Dara věděla, že uvnitř něj se skrývá spíše ďábel. Dara na sebe oblíkla svůj kabátek a pevně ho zavázala, takže tím dala vyniknout své štíhlé postavě.

Oba se mlčky procházeli kolem Vltavy. Přes celou Prahu byl slyšet řev, dunění rachejtlí a sem tam taky nějáké rozbití skla, nebo to, že si někdo právě odložil svačinku.
,,No a čo by si tedy chcela robiť po výške?" zeptal se Miro a kopl do kamínku, který odletěl do vody.
,,Chtěla bych nějákou dobu pracovat, tak 2 - 3 roky a pak odcestovat pryč. Prostě se podívat do světa a něco zažít" vyprávěla nadšeně s dojmem, že Mira možná zajímá její život. Zastavil se, věnoval Daře úsměv a sáhl si do kapsy pro mobil. Bylo přesně za minutu dvanáct.
,,No.." nadechl se. Daře přišlo, že právě teď je moment, kdy by Mirovi mohla připomenout jejich krátký románek, který se stal možná tak 9 let zpátky. Možná na 14 dní její rodina přijela do Košic, trávili tehdy spolu s Mirem spoustu času a dost si rozuměli. Jenže společně s návratem Dary a jejich rodičů do Prahy oběma došlo, že vztah na dálku není možný. Aspoň v jejich případě ne.
,,Pssssst.." zašeptala a přiblížila se k němu. Miro nepatrně vykulil oči a v šoku čekal co bude následovat. Dara jeho rty začala zaplavovat polibky, což nesnesl ani minutu. Odstrčil jí od sebe a zle se na ní podíval.
,,Si normálna?!" zakřičel na ní. Nemusel se bát, že by je někdo slyšel, protože minimálně v okruhu 50 metrů nikdo nebyl.
,,Proč? Nepamatuješ si na .."
,,Bolo nám 15 rokov Dara!!! 15!! Teraz je mi 24 a.."
,,..a rozešla se s tebou přítelkyně, stejně jako se mnou přítel, tak proč bychom měli být sami?"
,,Nerozišla a budem s ňou mať dieťa!"
Dara se smutně podívala do země. Poslední věta se jí zabodla do srdce. Stačilo jí strávit s Mirem krátkou chvíli a vždycky jí dokázal okouzllit tak, že na něj minimálně další 2 měsíce musela myslet.
,,Promiň.." zašeptala a schovala si tvář do dlaní.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama