Amor magor - 1. část

26. února 2013 v 21:39 |  Amor magor


Název: Amor magor
Autorka: Babebaby

Mlčky seděl ve svém autě a skrz tmavé skla sledoval brunetku, která ve společenském oblečení vyběhla z budovy soudu. Měla na sobě oblečenou bílou košili, přes to šedou vestičku, černou mini sukni a na nohách měla obuté vysoké, černé lodičky, které jí dávaly minimálně 10 centimetrů navíc. Přiběhla ke svému novému BMW E60, nasedla do něj, nastartovala a odjela. Podíval se do zrcátka, aby se ujistil, že po cestě vedoucí z parkoviště nejede žádné auto a rozjel se za ní. Byl čtvrtek, takže měl jasno v tom, kam pojede. Když čekali na křižovatce, koukl na mobil. Byla 1 hodina odpoledne, takže nebylo divu, že je město zapráskané autama a je problém se dostat z jednoho konce Prahy na druhý. Konečně dorazili do Stodůlek před nové byty. Brunetka vystoupila ze svého auta, centrálem ho zamkla a svůj pohled ukotvila na červné Audi, která parkovala hned za ní. Vystoupil z ní Miro a kráčel k ní.
,,Nechci s tebou mluvit!" ujistila ho předem.
,,Viem všetko! Veď je to o dovod viac, prečo by si sa ku mne mala vrátiť!" došel k ní a chytil jí oběma rukama za ramena.
,,Ale já nechci, chápeš ? Nechci s tebou mít už vůbec nic společného!"
,,Správáš sa ako dieťa, Silvia" zamračil se. Chtělo se jí brečet. Teprve před 5 měsíci se potkali, ale od té doby spolu byli skoro nonstop. Byl jí sympatický, takže zpočátku neměla problém s pozváním na kafe, na večeři, s pátečními večery, které trávili u něj doma. Chodili spolu krátce, možná 2 - 3 měsíce. Trval na tom, aby se k němu nastěhovala. Rozuměli si, vypadalo to, že všechno je tak, jaká má být a kdekdo by jim jejich vztah mohl závidět. Silvie to ale viděla jinak. Poznala díky Mirovi jak vypadá chorobná žárlivost a postupem času jí to přestalo bavit. Rozešla se s ním, ale nic moc to nevyřešilo. Ráno se vedle něj neprobouzela a večer vedle něj neusínala, zato jí začal bombardovat SMSkama a ve schránce od něj denně měla možná i destíky mailů. Momentálně jí ale nejvíc trápilo to, že se ráno dozvěděla, že je těhotná. A právě s ním. Plánovala si nový život s novým přítelem, ale tohle jí udělalo čáru přes rozpočet.
,,Nech mě prosím na pokoji" podívala se mu smutně do očí, vysmekla se mu a rozběhla se domů. Srdce jí bušilo hrozně rychle, chvílema měla pocit, jakoby jí snad chtělo vyskočit z těla ven. Odemkla dveře od svého bytu a vešla. Při pohledu na bílý kobereček v obýváku se zděsila. Byl posetý lístečkama z růží do tvaru srdce a na stole byl puget květin se vzkazem. Ani to nepřečetla a hodila do odpadkového koše. Sáhla po mobilu a vytočila číslo, na kteřé už jednou volala.
,,Zámečnictví ? Dobrý den, potřebovala bych vyměnit zámky .. "

Silvie došla do koupelny a svlékla ze sebe oblečení. Na malou chvíli měla pocit, že společně s oblečením se zbavila i všech problémů a stresu. Pak se na sebe podívala do zrcadla a hlasitě vydechla. Nedokázala si představit, že by měla mít dítě, vždyť jí bylo teprve 21. Došla k zrcadlu a postavila se tak, aby se viděla z boku. Rukou si přejela po svém štíhlém bříšku a chvíli přemýšlela jak tenhle problém vyřeší. Nakonec vlezla do sprchy a několik dlouhých minut na svou kůži nechala dopadat horkou vodu. Když se pak zabalila do županu a vyfénovala si vlasy, připadala si jako znovuzrozená. Po špičkách došla do obýváku, kde na bílém gauči seděl její přítel. Posadila se vedle něj, zahleděla se mu do jeho hnědých očí a políbila ho. Pocítila, jak jí na tváři pošimralo jeho jemné strniště.
,,Těšil jsem se na tebe" pohladil jí po tváři. Usmála se a přitiskla se k němu.
,,Musíme si promluvit" vydechla a úsměv se z její tváře ztratil.
,,Viděl jsem na stole průkazku" promluvil do ticha.
,,Nevím co budu dělat, bojím se"
,,Zlato.." usmál se a políbil ji na tvář. ,,Pokud jsi se mnou, nemusíš se bát. Nedovolím, aby ti ublížil. A pokud si to dítě chceš nechat, nedovolím.. aby ublížil ani jemu" pohladil jí po tváři a pevně objal.
,,Já popravdě nevím.. co bude dál" povzdychla si, ale byla ráda, že to Tom vzal takhle v klidu.
,,Zvládneme to,..spolu" zašeptal jí do ucha a věnoval polibek na krk.
,,Zítra mám jít na otvíračku toho nového autosalónu na Proseku" připoměla mu, jelikož tam měl jít s ní.
,,Jo, ehm. Víš, zapoměl jsem ti říct, že to zítra nestihnu. Mám ještě něco v práci, takže .. "
,,..takže tam půjdu sama a uvidíme se až večer ?" zeptala se trochu zklamaně.
,,Tak nějak" přikývl.
,,A jak to mám bez tebe asi tak celý den vydržet?" usmála se a políbila ho.

Celý další den byl pro Silvii trochu pomatený. Ráno se cítila, jakoby její žaludek plaval na vodě a bolela jí hlava, takže celé dopoledne prospala. Když se kolem půl druhé odpoledne probudila, rozhodla se, že je nejvyšší čas se sebou něco udělat. Dala si horkou vanu, nalíčila se dalších 15 minut strávila přemýšlením nad tím, co si na otvíračku salónu, který vlastnil otec její nejlepší kamarádky, vezme. Nakonec se rozhodla pro tmavé úplé rifle, bílé tilko, fialový svetřík a baleríny. Pociťovala únavu a už vůbec nevěděla z čeho. Šla sice spát až ve 2 ráno, ale celé dopoledne přece prospala. Nalila si do sklenice ledovou vodu z kohoutku, vypila ji na ex, podívala se na hodinky a vyrazila.

,,Jsem rád, že jsi přišla" usmál se prošedivělý chlápek připomínající Clooneyho. ,,Jak se vlastně máš ? Dlouho jsem tě neviděl. Nebyla jsi u nás. Dlouho.." poznamenal a podíval se na svou dceru stojící vedle Silvie.
,,Nebyla, věnuju se teď spíš vysoké a nemám moc čas na život" pokrčila rameny a podívala se na skleničky šampaňského položené na podnose, který přinesl číšník. Ze zvyku si jednu vzala a decentně z ní upila přesto, že jí hlavou problesklo, že by asi neměla.
,,Nevěřím tomu, že bys to nezvládla" usmál se nakonec chlápek a odešel. Uvolnil tak Silvii výhled na lidi v hale. Viděla přicházet člověka, kterého očekávala nejmíň. S úsměvem mířil přímo k majiteli autosalónu.
,,Co tady dělá Šmajda?" zeptala se trochu rozpačitě.
,,Je tváří toho všeho, copak sis nevšimla ?" zeptala se hnědoočka a ukázala na plátno za nimi. Na plátně pózoval Miro, v ruce držel klíče nějákého auta a za ním bylo několik vozů.
,,Táta neví, že jste spolu chodili" pokrčila rameny.
,,Hm, pecka" povzdychla si a odešla stranou. Posadila se na gauč a vytáhla mobil. Zrovna chtěla napsat Tomovi, že jí neuvěřitelně chybí.
,,Máš sa?" promluvil blonďák a posadil se vedle ní.
,,Bylo mi fajn" odsekla otráveně a schovala mobil.
,,A čo naše dieťa?" zeptal se a přejel jí rukou po zatím plochém bříšku. Bleskově ho po ruce praštila a zamračila se. Nevydržela to a přiblížila se svou hlavou k jeho. Chladně se mu podívala do očí a vychrlila ze sebe to, co měla na srdci.
,,Jestli toho nenecháš, tak tě zažaluju" řekla tiše a přitom ho svým pravým ukazováčkem tlačila do hrudi.
,,Vrrrr.." usmál se. ,,Naozaj ? A za čo ? Povieš im, že som tvoj ex, ktorý ťa stále lúbí a má o teba strach, lebo som zistil, že čakáš dieťa ? MOJE dieťa?"
,,A co ty květiny v pokoji ? Neříká se tomu náhodou násilné vloupání?"
,,Nie keď máš klúče" usmál se Miro.
,,Okrem toho, toto by si nemala" zamračil se a sebral jí z ruky skleinčku s šampaňským.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama